диабет

Модератори: MagNasko, doncho, borislav

По принцип си прав,н

Мнениеот slan4iceto » Пон Авг 21, 2006 9:51 am

По принцип си прав,но..Баба Ванга защо ни е оставила билкови рецепти за разни заболявания и всеки може да я изпробва..други народни лечители също ни завещаха такива рецепти и съвети..Предложената от Флойд /абе къде е той?!/ е може би такава?!
slan4iceto

Както писах по-горе,

Мнениеот Albedo Rubedo » Пон Авг 21, 2006 12:14 pm

Както писах по-горе, който хабер си няма от лечение, раздава рецепти...Ванга може да е имала някаква дарба, но от лечителство гарантирано не разбира. Човек с психично виждане може да е лишен от физическо зрение, но Лечителят трябва да има и двете...

Много хора са оставили много рецепти- и Учителя Петър Дънов е оставял рецепти, и Петър Димков, но точно те са тези, от които знам, че няма универсални рецепти...

И ако прочете някой една рецепта за билкова смес от Учителя П. Дънов например, ако знае да чете, ще разбере от рецептата не видове билки, количество и приготвяне...Ще прочете универсалните закони на природата, изразени по точно определен начин...

Като лекар си мечтая всички хора да могат да слушат това, което природата иим говори, да виждат това, което им показва, и да усвоят законите на здравето, така че да са избавя от едни от най-вредните отношения между двама души- тези на боледуващ и лекуващ, защото единственото нещо, което правя с повече желание и радост от това да лекувам, е да не лекувам...но, докато имаме полярно съзнание, ще има боледуващи, ще има и лекуващи...

Ако вземем например лайка, мащерка и риган и ги смесим в определени пропорции, ще получим прекрасна смес, откоято става лековит чай..На лайката, мащерката и ригана съответстват три осъзнати чувства, които ако съчетаем в определени пропорции, ще имаме същия ефект, на тези три билки съответстват три цвята от слънчевия спектър, и ако можем да ги привлечем върху нас в определено съотношение, пак ще имаме същия лечебен ефект...
Аватар
Albedo Rubedo

Баба Ванга може и да

Мнениеот slan4iceto » Вто Авг 22, 2006 9:59 am

Баба Ванга може и да не е била лечителка,но Учителя и П.Димков защо са ги оставили?! Според мен,за да се възползват от тях нуждаещите се!Не знам какви чувства съответстват на билките и какви цветове от слънчевия спектър,малцина сте тези,които го знаете и ви интересува..хората усещат инстиктивно за ръката,която им предлага Природата и защо да не я поемат?!Може да се излекуват,но не виждам какво по-лошо може да стане за тях?!Забелязала съм,че когато човек се отчае и се обърне към Природата за помощ той се променя..става вглъбен в себе си,замисля се за Законите на Природата,променя живота си според този Закон..Но честно да ви кажа,само с променяне начина си на живот,не съм видяла човек излекувал се без намеса на природни "лекове" - билки,минерални води и т.н.Може да се влежда в себе си колкото си иска..може само да му стане по-леко,без болка,защото е приел това си състояние,но да не се бори с всички начини и сила?!Да пропусне всички шансове,а само да седи и се моли...е това не го приемам! Той пак ще си се моли..Може би е малко неподходящ примера,който ще дам,но някакси изведнъж нахлу..Мъж се оплаква: Господи,защо не ме направиш богат? Господ: Еми пусни един фиш,де! Та така и с болния..моли се на Господ за здраве,сила и т.н...а той самия какво прави по въпроса?Чака да стане чудо или се примирява..Та в тоя аспект съм "ЗА" всички методи,средства,начини,опити..само не и бездействието!
slan4iceto

...грешката е изнача

Мнениеот Albedo Rubedo » Вто Авг 22, 2006 2:41 pm

...грешката е изначална- няма никакъв смисъл да се молиш на Бог за ти даде...защото Таой е дал вече, човек трябва да благодари, ако ще да е и за напредналия неходжкинов лимфом който е развил- това е искал, това е получил...

Едно знание се оставя от Учител на ученици. "Любителите" може и да имат някаква полза от това, че са приложили нещо, и са облекчили състоянието си, но това не одзначава че са се излекували.

Здравето е специфичен процес и съвсем не зависи от внасянето в организма на разни лекарства, билки или нещо подобно...Здравето е огледалото на човека- самво там има право да се оглежда, да се вчесва, да оправя прическата си, облеклото си...

Двама души приемат една и съща билка. Единия просто итва, купува си я, или се качва в планита, откъсва си я, и си я приготвя. Другият докао пристъпи към билката се е научил да диша правилно, да се храни правилно, да спазва хигиена в живота си, проучил е билката къде живее, как расте, какви са отношенията й с останалите растения, с водата, със земята, с въздуха, и най-вече със слънцето...Пък тогава се е качил на планината, намерил е мястото където расте билката, представил се е кой е и какъв е на тази билка, поразговорил се е с нея, попитал я е дали може да му лекува болестта, и едва когато получи утвърдителен отговор, може да откъсне билката- по време, когато самата билка е готова да му даде максималната си лечебна мощ, тогава този човек я откъсва, поставя я в стъкленица, и поне още две седмици билката стои и събира онова, което слънцето й дава...

И така, тези двамата ще изпият една и съща билка- гарантирам, че първият няма да се излекува, подобрление може и да получи, може и да не получи, но здравето е далече от него...А вторият- той е излекуван още преди да откъсне билката, фините нива у него са намерили пътя на здравето, и той съзнава това, употребата на билката на физическо ниво има отношение единствено към фактора време- без билка физическото му състояние ще се подобри за 3 месеца примерно, а ако употреби билката- след 3 часа....

И още нещо, когато крадци влязат в някой дом- крадец е всяка ено болест между впрочем- човек и да се моли на Бога, няма шансове...Когато крадците са у дома ни, може да се молимч само на тях, да ни пощадят живота, да вземат каквото вземат, но да ни оставят живи...

Откъде накъде Бощ ще връща на човека онова, което крадците са отнели?! Който е обрал дома на човек, само той може да върне онова, което е взел...

Бог може да даде само едно малко знание. При това, човек е нужно да благодари за това, че има възможност да се учи лично от Бога, а когато не разбираме точно тези закони, отнасящи се до нас самите, до върешния ни свят, каквото и да се опитваме да правим във външния свят, каквото и да внасяме отвън навътре, това което търсим няма да намерим...

Не искам да споря, или да създавам подобно впечатление, но всеки може да направи опит и да разбере тези неща, може да попита лично и Учителя Беинса Дуно...ще каже някой, че бил умрял...Ако е умрял, от учението му няма никаква полза, а Учението на Беинса Дуно все още се перподава на ученике от самия Учител- друг начин не ми е подзнат...

Можем да четем книгите които излизат, можем да работим с логиката си, но знанието не можем да приемем в неговата цялост...Отчасти може да придобием нещо, което ако не приложим, ако не опитаме, и ако не натрупаме опит, се отнема от нас...

Ако погледнете коя и да е книга, беседа или лекция, от Учителя Беинса Дуно, честичко ще се няатъквате на поканата от негова страна да опитате това, което казва, дори ще намерите и места, в които Учителя казва, че не желае никой да му вярва ей така, а да опита думите му, и когато има резултат, да вярва според резултата...

Учителят винаги е на разположение на учениците Си, когато някой навърши своите 7 години като духовна възраст, лично Той отива до дома на родителите на ученика, представя се, и записва ученика в първи клас- точно както се прави и във изическия свят.

Всяка година, на определена дата, човек може да стане ученик в Школата на Христовата Светлина, поканен лично от Учителя и записан в класа, където ще се запознае и с други ученици, това знам, и това мога да кажа.

Всяко дете, което се е научило да чете на 4,5, или 6 години, което се е научило да смята, буди възхищение у околните, хвалят го, разказват за него и т.н., но то все още не е ученик, учило е само онова, което само може да усвои, и всички знаят, че дори и да знае, знанието му е различно от това в училище. Това е така както на физическо ниво, така и на всички останали нива, с тази разлика, че на физическо ниво са допускали да вкарват ученици и на 4, и на 5, и на 6 години в първи клас, от което винги има последствия...а в Училището на Живота всеки постъпва без изключение само при навършени 7 години....а в Училището, докато завърши 12 клас, учи тонва което учат и останалите, след това може вече да изкара университет, и да се дипломира като Учител, Лечител, като математик, физик и прочие...Хиляди години са нужни за да се завърши Житейското училище, и Житейския Университет, но хобавата новина е тази, че човек идвайки на земята, раждайки се, може да бъде петокласник, абитуриент, или студент в това Училище...въпросът е в осъзнаването...

Поечето хора в духовно отношение сме точно като ромите- у(ат до първи, втори, трети клас, повтарят пети клас по няколко пъти...и единици са тези, които завършват основно образование, и продължават нагоре...нищо че с изкаран духовен първи крлас човек може да стане професор и по медицина, и по философия...това нищо не значи, и никой от по-фините светове не се интересува от това...

Това е принципа на лечението на всички болести, като очевидното в него е това, че откриваме прилика с хомеопатията като лечебен метод, но само прилика...
Аватар
Albedo Rubedo

Albedo, благодаря ти

Мнениеот slan4iceto » Сря Авг 23, 2006 10:27 am

Albedo, благодаря ти за отделеното време,но...осъзнато или не..билките помагат! Да,на всеки различно,ама не защото гледат по различен начин на нея,а просто са различни организми, с различна степен и тежест на заболяването,комбинации с други заболявания,възраст и т.н. И при лекарствата е същото..Ако билките не лекуват,а само подобряват състоянието на болния - пак е нещо!
slan4iceto

slan4iceto, <

Мнениеот ivo » Сря Авг 23, 2006 12:34 pm

slan4iceto,
Направи ми една услуга.Намери време да прочетеш това-
http://www.spiralata.net/kn_bul/za_zdraveto.zip
]Това е книгата,която неотлъчно стои на нощното ми шкафче...
ivo

Иво,много обичам да

Мнениеот slan4iceto » Сря Авг 23, 2006 1:05 pm

Иво,много обичам да правя услуги,но..мислиш ли,че това което прочета ще промени възгледите ми?!Аз съм земен човек и вярвам единствено на сърцето си,на усещанията си,на интуицията си..Ще я прочета от любопитство,когато имам време..Ако щете си мислете,че съм повърхностен човек,не ме интересува,но не искам да се затварям в някакви разсъждения,вглъбявания чак толкова навътре,осъзнавания и тем подобни неща..имам си достатъчно земни грижи и отговорности към децата и живота!Това е моето верую,а кой какво написал и открил - жив и здрав да е!Нямам намерение да се превръщам в "зомби" за близките си и да ги тормозя с приказки на "дървен философ"..Има доста примери в живота с такива хора и може би това донякъде определи възгледите ми!Уважавам избора на всеки и аз съм си избрала моя!
slan4iceto

slan4iceto, здравей!

Мнениеот FLOYD » Вто Сеп 05, 2006 11:07 pm

slan4iceto, здравей!!!Върнах се от доста дългото отсъствие от форума.Рецептата, която предлагам е за диабетици в начална форма на диабет.Билкова е- използва се растението ПАЛАМИДА.Всъщност това е вид трън, който расте по нивите и кърищата.Намалява захарта, прилага се 40 дни.Познавам излекувани от диабет хора и затова се осмелих да я предложа във форума.Но билковата терапия изисква много търпение и упоритост.Смисълът да я предложа е този, че човек няма да загуби нищо ,ако я приложи.Билките , ако не помагат не вредят.Също и си помислих , че повече хора биха могли да се възползват от тази рецепта.Не я налагам- просто я предлагам.
FLOYD

FLOYD, благод

Мнениеот slan4iceto » Чет Сеп 14, 2006 3:00 pm

FLOYD, благодаря ти, че сподели за каква билка става въпрос!Подкрепям желанието ти да помогнеш на хора с тази рецепта,това е много благородно.Аз лично ще я препоръчам на мои познати,страдащи от това заболяване и ако облекчи поне малко страданията им,ще бъда щастлива!Бъди жив и здрав!
slan4iceto

не зная защо всички

Мнениеот FLOYD » Нед Сеп 24, 2006 12:25 am

не зная защо всички ме възприемат като мъж
Целувам ви.......
FLOYD

Аааа,не! Щом си жена

Мнениеот slan4iceto » Вто Окт 10, 2006 4:04 pm

Аааа,не! Щом си жена не мога да приема целувки от теб..може би по бузата?!..Ами ника ти ме подведе и толкова си сериозна..Бъди жива и здрава!!!
slan4iceto

Диабет се повлиява м

Мнениеот Na_ra_Den » Чет Окт 12, 2006 9:57 am

Диабет се повлиява много добре от кристалите ЦИТРИН, МАЛАХИТ, КАЛЦИТ, АХАТ.
С тях се зарежда вода, освен това се полагат директно върху тялото.
Ако кристалотерапията се съчетае с Рейки и подходяща диета се постигат отлични резултати
Аватар
Na_ra_Den

Предишна

Назад към Алтернативна медицина